Dlaczego warto korzystać z podręcznika Poznać przeszłość 3 na lekcjach historii

Znajomość wydarzeń historycznych pomaga analizować obecną sytuację polityczną w Polsce i na świecie. W szkołach historia jako przedmiot nie jest lubiana z uwagi na dużą ilość materiału, który trzeba zapamiętać. Wydarzenia odległe w czasie wydają się uczniom nieciekawe lub są dla nich niezrozumiałe. Aby to zmienić, na lekcjach warto korzystać z atrakcyjnego podręcznika, takiego jak “Poznać przeszłość 3“. Jest to książka przygotowana przez wydawnictwo Nowa Era we współpracy z trojgiem autorów: Jarosławem Kłaczkowem, Anną Łaszkiewicz i Stanisławem Roszakiem.

Analiza sytuacji politycznej na świecie

Podręcznik “poznać przeszłość 3 (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment)” to nowoczesna pomoc naukowa, która powinna być stosowana na lekcjach historii w liceach ogólnokształcących i technikach. Obejmuje zagadnienia z okresu 1815-1939, czyli bezpośrednio poprzedzające wybuch II wojny światowej. Uczniowie mogą łatwiej zrozumieć sytuację polityczną na początku XX wieku, która do dziś jest komentowana i analizowana w środkach masowego przekazu. W związku z tym na lekcjach mogą wywiązać się interesujące dyskusje, podczas których uczniowie mogą powtarzać i rozszerzać swoją wiedzę.

Podręcznik atrakcyjny dla uczniów

Do zalet książki “Poznać przeszłość 3” należy zaliczyć nowoczesną szatę graficzną, przyciągającą wzrok młodych ludzi. Nie muszą oni zapoznawać się z dużymi ilościami czystego tekstu, bo każdy temat jest podzielony na mniejsze fragmenty. Ponadto na każdej stronie znajdują się ilustracje, mapy lub tabele ułatwiające zrozumienie przyczyn i skutków wydarzeń historycznych. Każdy temat ma podobny układ, a omawiane zagadnienia ułożone są chronologicznie. Pozwala na to wsparcie nauczyciela podczas prowadzonych zajęć i zwiększenie efektywności nauki przedmiotu.

Ćwiczenia i dodatkowe źródła informacji

Podręcznik oferowany przez wydawnictwo Nowa Era zawiera ćwiczenia przydatne podczas powtarzania materiału. Autorzy proponują też uczniom dodatkowe źródła, dzięki którym mogą uzupełnić wiadomości poznawane na zajęciach w szkole. Inspiruje to do samodzielnej pracy w domu i może być pierwszym krokiem do związania z historią przyszłej kariery zawodowej. Z tego względu książka “Poznać przeszłość 3” jest jedną z najciekawszych pozycji dostępnych na polskim rynku.